Немовля у підгузку

Немовлята можуть бачити те, чого не бачать дорослі – дослідження

Shutterstock

Після 7 місяців візуальне сприйняття у дітей стає таким, як у дорослих

Група японських учених провела дослідження, в ході якого виявилося, що немовлята віком до 7 місяців можуть бачити предмети, які не помічають старші діти і дорослі. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на публікацію у журналі PNAS.

Дослідники пояснили, що у дорослих виникає ефект, який називається "візуальне маскування". Він полягає у тому, що коли ми бачимо один об’єкт, а одразу після нього з’являється інший, другий предмет витісняє сприйняття першого і ми перестаємо його помічати.

Цікаво, що цей ефект виникає навіть тоді, коли другий предмет ("маска") не перекриває перший, а лише оточує його контуром або точками.

Однак, провівши дослідження на немовлятах, учені виявили, що діти віком до 7 місяців можуть помічати об’єкти, навіть з "маскою".

В ході експерименту дітям показували обличчя людей і виміряли тривалість спостереження. Зображення були двох типів – у першому випадку за головним зображенням не було нічого, у другому – з’являлося зображення "маска". Діти старше 7 місяців реагували як і дорослі і не помічали обличь за масками.

Дослідники вважають, що саме цей вік є ключовим у розвитку мозку і здатності обробляти візуальну інформацію.

Читайте також: 15 дивовижних фактів про дітей, які точно вас здивують

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ