Сезон кліщів: 5 порад, як уберегтися від небезпеки

Квітень – той період, коли активність кліщів тільки починає зростати, але вони вже є небезпечними.

Щоб застерегти вас від жахливих наслідків, "Дивогляд" підготував кілька порад, які допоможуть уникнути цієї неприємної "зустрічі". 

Користуйтеся спеціальними засобами

Перший і найголовніший пункт у боротьбі із кліщами – репеленти – спеціальні засоби проти кліщів. Вони не забезпечать вам повноцінної безпеки, однак часткової – можуть.

Обирайте одяг світлої кольорової гами

Найчастіше ці створіння чіпляються до нашого одягу, коли ми торкаємося гілок рослин або просто сидимо на траві. Тож, щоб одразу виявити кліща на собі – надавайте перевагу світлому одягу, коли вирушаєте у ліс, або на природу. 

Не нехтуйте головним убором

Кліщі для присмоктування обирають місця переважно із тонкою шкірою. Однією з таких є наша голова. Володарям світлого волосся виявити цих комах буде дуже легко, чого не можна сказати про темноволосих людей. Тому, виходячи на прогулянку, не забувайте надягнути капелюха. 

Жіночий капелюх
Жіночий капелюх
Фото: Asos

Дезинфікуйте одяг 

Одне з перших, що необхідно зробити після прогулянки лісною зоною – змінити та продезинфікувати одяг. Рекомендується залишити його на кілька годин у мильному розчині, а після, окремо від інших речей, випрати та випрасувати. 

Зверніть увагу на своїх домашніх тварин

Домашні улюбленці, так само, як і ми, радіють чудовій погоді та зеленій травичці. Якщо перше не завдасть їм ніякої шкоди, то друге може. Саме тому, після прогулянки перевірте свою тваринку на наявність кліщів і вже потім заводьте її до будинку. 

Коргі
Коргі
Фото: Shutterstock

А які засоби проти кліщів ви використовуєте?

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" повідомляв, що тисячі бджіл поселились в офісі компанії під час карантину.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше