Чорна діра

Як звучать чорні діри – відео NASA

EHT Collaboration

Дивовижне явище

Науковці національного космічного агентства NASA продемонстрували, як звучать чорні діри, повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Voice of America.

Фахівці провели дослідження, під час якого перетворили на звук акустичні хвилі, що випускають чорні діри. Вони приділили увагу двом об'єктам: перший – чорна діра, що розміщена на скупченні галактик Персея, друга – в центрі галактики M87.

Учені змогли озвучити так звану рентгенівську луну. Саме цей сигнал видає чорна діра під час поглинання зірки-компаньйона. Згодом вони використали інформацію з найпотужнішого рентгенівського космічного телескопа "Чандра", щоб перетворити її на звуковий сигнал.

Чорна діра, що розташована у скупчені галактик Персея, випускає акустичні хвилі, які утворюють брижі в гарячому газі. Саме ці брижі вчені і перетворювали на звук з використанням спеціального обладнання. 

Разом з аудіо у NASA представили ще й візуалізацію цих звукових хвиль, що виходять від чорної діри. У цьому фахівцям допоміг телескоп "Чандра".

Науковці також продемонстрували звук ще однієї чорної діри, що розташована в центрі галактики M87, на відстані 55 млн світлових років від Землі. Під час цього дослідження використовувався космічний телескоп "Hubble" та наземний радіотелескоп "ALMA".

 
Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram Дивогляд 5.UA.
 
Друзі! Ми сьогодні боремося за нашу свободу, незалежність, за право бути вільною людиною на своїй землі.

Нас захищають справжні Супергерої: ЗСУ, Нацгвардія, Тероборона, МВС, усі небайдужі Громадяни, які об'єдналися заради захисту Батьківщини.

Ми маємо безпрецедентну підтримку міжнародних партнерів. Увесь світ підтримує Україну.

Зберігаємо спокій, підтримуємо один одного, читаємо тільки перевірені новини та допомагаємо армії.

ЄДИНІ ОФІЦІЙНІ РЕКВІЗИТИ НБУ ДЛЯ ЗБОРУ КОШТІВ НА ПОТРЕБИ АРМІЇ: https://bank.gov.ua/ua/news/all/natsionalniy-bank-vidkriv-spetsrahunok-dlya-zboru-koshtiv-na-potrebi-armiyi

ПЕРЕРАХУЙТЕ "КОВІДНІ" ГРОШІ З Є-ПІДТРИМКИ НА АРМІЮ: https://www.portmone.com.ua/r3/uk/terminal/index/index/id/118103/

ВІДПРАВТЕ ДРУЗЯМ ЗА КОРДОН ПОСИЛАННЯ АНГЛІЙСЬКОЮ МОВОЮ: https://bank.gov.ua/en/news/all/natsionalniy-bank-vidkriv-spetsrahunok-dlya-zboru-koshtiv-na-potrebi-armiyi

Разом до перемоги над російськими окупантами!

Слава Україні! Героям слава!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ