Чорна діра

Учені помітили чорну діру, що народжує зірки – фото

EHT Collaboration

Це явище визнали насправді унікальним

Чорні діри привертають особливу увагу астрономів. Так, нещодавно стало відомо, що вчені помітили у космосі надмасивну чорну діру, яка породжує зірки, а не поглинає їх. Детальніше про це розповідає "Дивогляд" із посиланням на NASA.

Дивовижне та дуже рідкісне явище зафіксував космічний телескоп Hubble. Ця чорна діра є дійсно унікальною. Вона знаходиться у сусідній галактиці, приблизно за 34 млн світлових років від галактики Хенайз 2-10.

Як відомо, чорні діри зазвичай поглинають усі об'єкти, що зустрічаються на їхньому шляху. 

Ця ж чорна діра навпаки породила нові зірки. Це відбулося у той момент, коли з її серцевини виприснув величезний струмінь плазми зі швидкістю 1,6 млн км/год. Саме він і утворив так звані "зоряні ясла". 

"Я з самого початку підозрювала, що в галактиці Хенайз 2-10 твориться щось незвичайне, і ось тепер "Хаббл" наочно продемонстрував зв'язок між чорною дірою і сусіднім регіоном в 230 світлових років від неї, де формуються зірки", – пише співавторка дослідження, астрофізик з Університету Монтани Емі Рейнс.

Учені провели дослідження та з'ясували, що перш ніж випустити струмінь плазми чорна діра зібрала у себе газові хмари та зірки, що розташовувалися поблизу. Саме з них і утворилися нові об'єкти.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" повідомляв, що астрономи помітили величезну чорну діру в карликовій галактиці.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ