Чорна діра та зірка

Астрономи спостерігали за руйнуванням зірки чорною дірою – чим цей випадок особливий

скріншот

Дослідження планет – один з головних обов'язків астрономів. Те саме стосується й чорних дір, які інколи можуть завдавати шкоди різним об'єктам.

"Дивогляд" із посиланням на Arxiv.org повідомляє, що вчені мали змогу спостерігати за тим, як величезна чорна діра знищує сусідню зірку. 

Йдеться про надмасивну діру Стрілець А*, яку оточують різні зірки-супутники. Бувають випадки, коли ці об'єкти наближаються до іншого об'єкта, в результаті чого його гравітація потроху розтягує зірку. У науці таке явище називають "спагетифікацією".

За рахунок розтягування чорна діра починає поглинати небесне тіло, а залишки формуються у так зване коло, у центрі якого й перебуває той компактний об'єкт. Випромінювання саме цього кола й спостерігали астрономи.

  • Чим особливе це руйнування зірки?

Зазвичай астрономи фіксують руйнування зірки чорним гігантом в оптичному діапазоні або ж рентгенівському. Цього разу це відбулося у радіодіапазоні.

Це відкриття стало дійсно унікальним. Річ у тому, що було зафіксовано близько 100 TDE (Подія приливного руйнування, або ж процес руйнування зірки гравітацією чорної діри). Лише 1 TDE була помічена у радіодіапазоні за 500 млн світлових років від Землі.

Ця подія отримала назву J153350.8+272729 (J1533+2727). 

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" повідомляв, що Hubble показав гігантську чорну діру, що випромінює енергію.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ