Штучний інтелект

Науковці створили алгоритм, що розпізнає політичні упободання людини

Shutterstock

Обережно, про вас зовсім скоро зможуть дізнатися все

Учені зі Стенфордського університету навчили штучний інтелект розпізнавати політичні погляди людей. Про це пише Scientific Reports.

Науковці використали попередню розробку, в якій штучний інтелект вчився розпізнавати сексуальні уподобання людини за фото. Автори алгоритму зазначили, що у будь-якій групі людей, яка займається однією справою, проявляється аналог "професійної деформації". 

Аби визначити політичні погляди людини, штучний інтелект аналізує жести, позу, міміку, реакцію на деякі слова та події, а також низку інших деталей, пов'язаних з особою. 

Учені зазначають, що не можуть назвати ті деталі на фото, що досліджує алгоритм. Це пов'язано з тим, що штучний інтелект вчили визначати політичні погляди на знімках реальних людей з соціальних мереж, де було вказано їхню приналежність. 

Система порівняла світлини консерваторів та лібералів, сформувала критерії оцінювання і тільки потім починала вгадувати політичні погляди вже незнайомих. 

Нині точність розпізнавання приналежності становить 73%. 

Читайте також: Чому штучний інтелект небезпечний для всього людства. 

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – канал, де живуть тільки лайтові новини. Релаксуймо разом!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ