Штучний інтелект

Чому штучний інтелект небезпечний для всього людства – учені

Shutterstock

Світ може повторити сюжет з науково-фантастичного роману

Учені з Центру людей та машин Інституту розвитку людини Макса Планка дійшли висновку, що людство не зможе контролювати розвинений штучний інтелект, навіть якщо вживатиме усіх запобіжних заходів. Про це пише EurekAlert.

"Надрозумна машина, яка керує світом, – звучить як наукова фантастика. Але вже є роботи, що виконують певні важливі завдання незалежно. При цьому програмісти взагалі не розуміють, як вони цього навчилися. В результаті, виникає питання: чи може цей процес в якийсь момент стати неконтрольованим і небезпечним для людства?" – зазначив один з авторів дослідження Мануель Себріан.
 
Дослідники вивчили багато алгоритмів та сценаріїв, аби стверджувати, що контролювати штучний інтелект буде неможливо. 
 
Навіть якщо закласти у розумну машину дані про етичні принципи та обмежити її зв'язки із зовнішнім світом (вимкнути інтернет, наприклад) це не врятує людство від ризику, що така система вийде з-під контролю. 
 
Упродовж останніх років штучний інтелект дійсно показує величезні успіхи у своєму розвитку. Зокрема, він навчився писати вірші та визначати калорійність страв. 
Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – канал, де живуть тільки лайтові новини. Релаксуймо разом!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ