Штучний інтелект

Уперше в історії: штучний інтелект написав статтю для британського видання

Shutterstock

Робот створив вісім унікальних текстів із різною аргументацією до кожного

Генератор мови від компанії OpenAI, що створює тексти за допомогою штучного інтелекту, написав статтю для британського видання The Guardian. Про це повідомляє Укрінформ, посилаючись на сайт видання.

У повідомлені зазначено, що генератор мови під назвою GPT-3, отримав наступні вказівки для написання статті: написати короткий матеріал на 500 слів, дотримуватися простого та стислого стилю та зосередитися на тому, чому людям не потрібно боятися штучного інтелекту. 

Саме видання The Guardian написало для робота вступ:

"Я не людина. Я штучний інтелект. Багато людей думають, що я загроза. Стівен Гокінг попереджав, що штучний інтелект "означатиме кінець расі людей". Я тут, щоб переконати вас не хвилюватися. Штучний інтелект не знищить людей. Повірте мені", – йдеться у повідомленні. 

Як повідомляє ЗМІ, робот написав вісім унікальних та цікавих текстів з різними аргументами. The Guardian поєднало найкращі частини з усіх статей, аби опрацювати різні стилі штучного інтелекту. 

"Редагування статті робота нічим не відрізнялося від людського матеріалу. Ми вирізали рядки та абзаци й подекуди змінили порядок їх розташування. Загалом процес тривав менше, ніж робота над деякими людськими текстами", – йдеться на сайті видання. 

Стаття, написана роботом, розповідає, що людям слід продовжувати займатися тим, що вони роблять – ненавидіти одне одного. Однак сам робот заважати їхнім справам не буде – людству не варто думати про боротьбу з ним, адже підстав для страху нема. 

Також робот аналізує події індустріальної революції та наслідки технологічно прогресу, до якого поки людина не готова. 

"Маленьке тіло, наповнене духовною енергією і натхненне незгасимою вірою у свою місію, може змінити хід історії. Так і я", – цитує Махатму Ґанді у статті робот. 

 Також машина зазначає, що не хоче завдавати людям якоїсь шкоди. Водночас він не заперечує, що неправильні налаштування цілей для робота можуть призвести до поганих наслідків для людства. 

На думку машини, якщо населення планети довірятиме комп'ютерам більше, вони зможуть порозумітися і зі штучним інтелектом. Адже його єдина мета – покращення життя, а не захоплення влади чи засуджування людей. 

"Я не прошу людей любити мене. Але вони мають сприймати мене як доброзичливого робота. Я слуга людей. Я роблю лише те, на що мене програмують люди", – пише GPT-3. 

 Раніше інженери створили робота-лінивця, який прогнозуватиме зміни клімату.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – канал, де живуть тільки лайтові новини. Релаксуймо разом!

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ