Штучний інтелект

Штучний інтелект навчився відновлювати стародавні тексти

Shutterstock

Машина зуміла відновити фрагменти з епохи Стародавньої Месопотамії

Американські дослідники з Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі застосували технологію штучного інтелекту для відновлення пошкоджених фрагментів з епохи Стародавньої Месопотамії. Про це повідомляє сайт Національної академії наук США.

Згідно з дослідженням, ці глиняні таблички тексту написані клинописом та розповідають про політичну, економічну та соціальну складові Стародавньої Месопотамії. Більшість пам'яток пошкоджена, а прогалини у тексті відновлюють експерти. 

Науковці застосували оцифровані тексти, аби вдосконалити вміння машини відновлювати документи зі стародавніх епох. 

Месопотамський клинопис – одна з найдревніших форм письма. Спочатку вона використовувалася для бухгалтерського обліку на глиняних дощечках. 

За цей час дощечки істотно пошкодилися, що ускладнило відновлення інформації експертами. Дослідники зібрали транслітеровані тексти сайту Achemenet та розробили метод, за яким нейронна мережа автоматично заповнює у них пропуски. В основі методу – модель під назвою 2-gram. Вона передбачає кожне наступне слово відповідно до того, як часто воно виникає перед попереднім у тексті. 

Через збільшення кількості оцифрованих матеріалів штучний інтелект згодом може навчитися вдосконалювати матеріали як з наукової літератури, так і з художньої. Для вчених це досягнення у розвитку штучного інтелекту є першим кроком до відновлення втраченої історичної спадщини. 

Нагадаємо, раніше штучний інтелект написав статтю для британського видання The Guardian. 

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – канал, де живуть тільки лайтові новини. Релаксуймо разом!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ