Свідомість

Штучний інтелект навчився діагностувати хворобу Альцгеймера на ранніх стадіях

Shutterstock

Експерти провели дослідження

Штучний інтелект навчився діагностувати хворобу Альцгеймера на ранніх стадіях. Детальніше про це розповідає "Дивогляд" із посиланням на Alzheimer's & Dementia: Diagnosis, Assessment & Disease Monitoring.

Науковці з Південно-Західного університету США навчили штучний інтелект виявляти Альцгеймера на ранніх стадіях захворювання за аналізом змін у голосі та мовленні людей.

За допомогою інструментів машинного навчання та обробки мови (NLP) штучний інтелект оцінив голос 206 добровольців. Серед них 114 відповідали критеріям легкого зниження когнітивних функцій, а 92 не мали жодних порушень.

Після аналізу вчені зіставили результати з загальновживаними біомаркерами, щоб визначити їхню ефективність у вимірюванні порушень.

"Записані описи зображення надали нам інформацію про розмовні здібності, які ми могли вивчити за допомогою штучного інтелекту, щоб визначити контроль моторики мовлення, щільність ідей, граматичну складність та інші особливості мовлення", – розповів автор дослідження Іхаб Хаджар.

Згодом, знавці порівняли аналіз мовлення учасників зі зразками спинномозкової рідини та МРТ-скануваннями. Це дозволило їм визначити точність результатів виявлення когнітивних порушень і хвороби Альцгеймера біомаркерами цифрового голосу.

"Цей новий метод тестування показав хороші результати у виявленні тих, хто має легкі когнітивні порушення, і, точніше, у виявленні пацієнтів з ознаками хвороби Альцгеймера, навіть якщо її неможливо легко виявити за допомогою стандартних когнітивних оцінок", – зазначив Хаджар.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, що ВООЗ попереджає про небезпечні інфекції, які переносять комарі.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ