Піраміда Хеопса

Вчені стверджують, що розгадали таємницю будівництва пірамід древніми єгиптянами 

Shutterstock

Це відкриття може допомогти науковцям розкрити нові секрети Стародавнього Єгипту

Науковці вважають, що вони розгадали таємницю, як мешканці Стародавнього Єгипту транспортували та складали гігантські плити під час будівництва пірамід. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Daily Star.

Відомо, що піраміда Хеопса налічує 2,3 млн блоків з вапняку і граніту. Вага кожного з них становить приблизно 2 тонни. Важко уявити, як люди без використання сучасних технологій могли будувати ці монументальні споруди. Зовсім недивно, що навколо цього питання зародилося багато теорій змов, які у тому числі розповідали про втручання інопланетян у процеси будівництва.

Однак археологи вважають, що, можливо, вони вже розгадали цю таємницю. На їхню думку, древні єгиптяни здійснювали перевезення гігантських каменів у Гізу через притоку річки Ніл.

Дослідники передали зразки скам'янілого ґрунту з Гізи французьким вченим у лабораторію. Вони хотіли знайти ознаки пилку і рослинності, які можна зустріти у районі найдовшої річки Африки.

Завдяки цьому вони підтвердили, що існував водний шлях Хуфу, який висох приблизно до 600 року до нашої ери, тобто за 2 тисячі років після появи пірамід. За допомогою нього мешканці цих земель у стародавні часи перевозили величезні блоки пірамід. Якби не ця притока Нілу, представники цієї цивілізації навряд чи могли б побудувати подібні споруди.

На думку фахівців, це відкриття може допомогти науковцям розкрити нові секрети Стародавнього Єгипту.

Раніше "Дивогляд" розповідав, яким чином доісторичні люди зберігали зуби рівними та здоровими.

Дивіться також відео 5 каналу: Унікальний випадок для України! Двом дівчатам зробили пересадку серця. Який настрій у пацієнток?

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ