Тиранозавр

Древні предки сучасної людини жили водночас із динозаврами – дослідження

Shutterstock

Еволюція призвела до появи того тваринного світу, який ми бачимо сьогодні

Учені-палеонтологи з Брістольського та Фрібурзького університетів встановили, що еволюція приматів відбулася ще до вимирання динозаврів, передає "Дивогляд" із посиланням на журнал Current Biology.

Науковці дослідили кілька тисяч скам’янілостей семи сімейств плацентарних ссавців: примати, кролики, собаки та кажани, які населяли нашу планету 66 млн років тому. Експерти дійшли висновку, що за давніх часів істоти вижили, коли масивний астероїд зіткнувся з Землею і ознаменував кінець крейдяного періоду та епохи панування динозаврів.

Дослідниця Емілі Карлайл з Брістольського університету помітила у результатах дослідження певні закономірності виникнення та вимирання різних груп. Так, учені заявили, що примати (предки людини), зайцеподібні (кролики та зайці) та хижі (собаки та коти) еволюціонували безпосередньо перед масовим вимиранням динозаврів. Така еволюція призвела до появи того тваринного світу, який ми бачимо сьогодні.

"Модель, яку ми використали, оцінює вік походження на основі того, коли родоводи вперше з’явилися в літописі скам’янілостей, і моделі різноманітності видів у часі для родоводу", – поділився співавтор дослідження Даніеле Сільвестро з Університету Фрібурга.

Науковці запевняють, що саме через вимирання динозаврів плацентарні ссавці могли вільно еволюціонувати.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, як міг виглядати світ, якби люди приручили динозаврів.

Дивіться також відео 5 каналу: ВОНИ ПРОБИЛИ ЧЕРГОВЕ ДНО! Лобода, Каменських, Брєжнєва

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ