Прапор Польщі

Як змінилося ставлення поляків до українців за півтора роки війни – дослідження

Pixabay

"Брати поляки – так українці говорять про нас з перших днів початку війни"

З початку повномасштабної війни проти України багато наших громадян виїхали за кордон. Найбільше з них знайшли прихисток у Польщі, де і залишаються досі. Як змінилося ставлення поляків до українців за півтора роки війни, передає "Дивогляд" із посиланням на Ukrayina.pl.

 
У період з 30-31 травня дослідницький інститут Pollste провів опитування з метою встановити рівень підтримки українців серед поляків. Результати продемонстрували, що рівень солідарності народу сусідньої країни з українцями залишається доволі високим. Свою підтримку громадянам України висловили дві третини опитаних. Загалом в опитуванні взяли участь 1006 повнолітніх осіб.

Так, близько 65% поляків вважають за потрібне продовжувати допомагати українцям. Проти цього висловилися 35% громадян Польщі. За даними Польського економічного інституту, з 24 лютого 2022 року Польща виділила на допомогу українцям близько 10 млрд злотих, а виплати від держави становлять 15,9 млрд злотих.

"Брати поляки – так українці говорять про нас з перших днів початку війни. В офіційних і приватних контактах українські науковці часто дякують полякам, а також польській владі за допомогу. Цю подяку можна знайти і в анкетах, які заповнювали біженці", – написав професор Пйотр Длугош.

Станом на червень 2023 року в Польщі залишаються близько 2 млн українців, серед яких 1,5 млн отримали статус тимчасового захисту у зв'язку з бойовими діями в Україні.

Читайте також: У Польщі скасовують автоматичне продовження візи та посвідки на постійне проживання – у чому причина

Разом із цим, Пйотр Длугош оцінює допомогу Польщі для українців і нашої держави загалом як значну. Він вважає, що "Польща склала іспит на солідарність" з Україною, яка продовжує страждати від збройної агресії.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, що понад 60% українських біженців у Польщі планують повернутися додому.

Дивіться також відео 5 каналу: Без дніпровської води можна забути про сільське господарство у Криму. Сергій Гапон

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ