Україна Польща

Польща вимагає від українців повернути 2 млн злотих – що сталося

Shutterstock

Європейська держава щомісяця виплачувала українським біженцям фінансову допомогу для різних потреб

У Польщі від українців вимагають повернути близько 2 млн злотих, які були виплачені неправомірно. Детальніше про те, що сталося розповідає "Дивогляд" із посиланням на Rzeczpospolita.

Установа соціального страхування (ZUS) щомісяця виплачувала українським біженцям фінансову допомогу для різних потреб. Однак, не всі українці дотрималися встановлених правил.

Річ у тому, що з 28 січня 2023 року до Закону про допомогу громадянам України через війну була внесена поправка, в якій йдеться про те, що фінансові виплати громадянам України, які отримали статус тимчасового прихистку, припиняється, якщо цей громадян виїжджає за межі Польщі.

Установа ZUS отримала доступ до реєстру Прикордонної служби і тепер володіє інформацією про дати в’їзду та виїзду громадян України з Польщі. Спираючись на ці дані, ZUS припинив виплачувати фінансову допомогу понад 3,2 тис українців і вимагає повернути кошти від тих, хто поїхав з Польщі менше, ніж за 30 днів після того, як отримав виплати.

Відповідно до законів Польщі, такі особи повинні були попередити установу про те, що вони покидають країну. Тепер ті, хто отримував необґрунтовану допомогу, повинен повернути її європейській державі впродовж наступних двох років. На сьогодні українці повернули лише 35,4 тис злотих, що становить всього 0,002% від загальної суми.

"Заклад соціального страхування (ZUS) ухвалює послідовні рішення щодо неправомірно отриманих виплат і зобов’язує бенефіціарів повернути їх", – розповів речник ZUS Павел Жебровський.

При цьому важливо відмітити, якщо українці виїхали з Польщі, але мають намір повернутися протягом наступних 30 днів з моменту перетину кордону, вони не втрачають статус тимчасового прихистку і можуть поновити виплати.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, що українці можуть оформити пенсію у Польщі.

Дивіться також відео 5 каналу: МОЖЛИВА РАДІАЦІЙНА АВАРІЯ ДЛЯ ВСЬОГО СВІТУ. ЧЕРЕЗ рОСІЙСЬКІ ОБСТРІЛИ ЗНЕСТРУМЛЕНА ЗАЕС

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ