Берлін

Українські біженці у Німеччині та Польщі не планують повертатися в Україну по завершенні бойових дій – опитування

Shutterstock

Лише кожен четвертий опитаний хоче додому

Українські біженці, що знайшли притулок у Польщі та Німеччині, мають намір залишитися там і по завершенні бойових дій на території України, передає "Дивогляд".

 

Міграційна платформа EWL Group разом із Центром Східноєвропейських студій Варшавського університету провела дослідження "Біженці з України – професійна активізація в Польщі та Німеччині".

Експерти опитали близько 800 українців, що перебувають у Польщі та Німеччині, і з'ясували, що повернутися в Україну хоче лише кожен четвертий респондент. При цьому 48% опитаних, які знайшли роботу в Польщі та Німеччині, не планують їхати з країн-членів ЄС щонайменше рік, після завершення боїв.

Біженці з України здебільшого працюють у сфері обслуговування, готельно-ресторанній сфері, торгівлі або виконують фізичну роботу. Більшість з них освічені, мають вищу освіту, вивчають державну мову країни, в якій перебувають, а кожен п'ятий може похизуватися досвідом роботи за кордоном, отриманим до 24 лютого.

Середня заробітна плата для біженців у Польщі становить 540 євро/міс. Найбільше отримують працівники промислових виробництв і торгівлі. У Німеччині місячна заробітна плата становить 1 467 євро. Найбільше заробляють біженці, що працюють у сфері логістики та транспорту, освітній галузі та офісній роботі.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" повідомляв, що країни ЄС прихистили рекордну кількість біженців.

Дивіться також відео 5 каналу: Без світла та води: як Одеса оговтується після ракетної атаки московитів / включення.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram Дивогляд 5.UA.ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ