Українці, біженці, переселенці

Країни ЄС прихистили рекордну кількість біженців

Shutterstock

Очікується ще більше

З 24 лютого територію України загалом покинули 9,3 млн українців. Частина з них повернулася додому, але ще понад 2 млн біженців залишаються у країнах ЄС. "Дивогляд" із посиланням на SchengenVisaInfo розповідає, що сьогодні Європа прихистила рекордну кількість біженців і не лише з України.

 
Експерти заявили, що країнам ЄС загрожує нова міграційна криза. Зокрема, очікується нова хвиля біженців з України, які шукатимуть порятунку тепер і від блекауту. Загалом у вересні 2022 року до органів влади Євросоюзу, Норвегії та Швейцарії подали понад 98 тис нових заявок  на надання притулку. Це є найбільшою кількістю заявок з 2016 року.
 
У деяких містах Німеччини вже відчувають складнощі з розміщенням біженців з України і не можуть приймати ще більше людей:

"Нам доведеться почати покладатися на надзвичайні рішення, тому що звичайне житло, яке було б надано для цієї мети, недоступне за кількістю та якістю", – сказав Маркус Паннермайр – міський голова Штраубінга.

Також складна ситуація спостерігається й у Бельгії – близько 3 тис українців не мають доступу до притулку. Відмови отримують навіть жінки з дітьми.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, скільки українських біженців перебуває за кордоном або вже повернулися додому.

Дивіться також відео 5 каналу: Без світла та води: як Одеса оговтується після ракетної атаки московитів / включення.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram Дивогляд 5.UA.ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ