українці, біженці, переселенці

Українцям, які на тривалий час повертаються додому з країн ЄС, дозволили не скасовувати реєстрацію за кордоном

Shutterstock

Про свій від'їзд обов'язково треба повідомити відповідний орган в ЄС

Українцям, які перебувають у країнах-членах ЄС, дозволили не скасовувати реєстрацію і не відмовлятися від статусу тимчасового прихистку навіть у випадку, якщо вони їдуть додому на тривалий термін, повідомляє "Дивогляд".

З відповідною заявою виступила Європейська комісарка з питань внутрішніх справ Ілва Йоганссон. Посадовець наголосила: якщо українці хочуть поїхати в Україну на тривалий час, але з перспективою повернутися назад в ЄС, на них все одно поширюватиметься дія Директиви про тимчасовий захист.

При цьому обов'язково треба повідомити відповідний орган в ЄС про свій від'їзд і за можливості вказати час відсутності.

"Ми вирішили, що вам не потрібно виходити з реєстру осіб під тимчасовим захистом – ви можете залишити при собі документи про тимчасовий захист, які отримали. Вам потрібно лише повідомити національні або місцеві органи влади за місцем проживання, що ви повертаєтеся до України", – повідомила Йоганссон.

Європейська комісарка також заявила, що у зв'язку з нещодавніми ракетними обстрілами українських міст Європа продовжить приймати біженців стільки, скільки вони потребуватимуть захисту. 

"Ми прокинулися, почувши, як падають снаряди на Київ, Одесу, Львів й інші міста. Це лише демонструє, наскільки важливо продовжувати надавати підтримку Україні й показувати солідарність з українцями. Ми продовжуватимемо приймати всіх, кому доведеться їхати до ЄС", – сказала єврокомісарка.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, де українці можуть дізнатися актуальну інформацію щодо умов перебування в ЄС та перетину кордону.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram – Дивогляд 5.UA.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ