Прапор Фінляндії

Фінські прикордонники забирають євро у росіян, які в'їжджають в рф

Shutterstock

Обмеження стосуються як фізичних, так і юридичних осіб

Фінські прикордонники вилучають євро у росіян, які в'їжджають на територію рф, повідомляє "Дивогляд".

На початку березня було запроваджено обмеження на ввезення європейської валюти на територію росії, як для фізичних, так і для юридичних осіб. Воно діє ще й досі.

Мешканець Санкт-Петербурга на ім'я Юрій розповів, що під час перетину російсько-фінського кордону у нього забрали €1390, пояснивши це тим, що в росію європейську валюту ввозити заборонено. 

Фінські прикордонники запропонували росіянину передати євро комусь зі знайомих або незнайомих, хто зараз прямує до Фінляндії, або ж залишити гроші на цьому прикордонному пункті і забрати їх наступного разу при в'їзді до країни. Обмежень в часі щодо цього немає.

Юрій вирішив залишити гроші на кордоні. Валюту вилучили з супровідним листом, в якому зазначалося, яку суму він залишає і якими купюрами. 

Прикордонники показали витяг з правил фінської митниці, у якому йдеться про те, що існує виняток для вивезення євро на територію рф: європейську валюту дозволяється ввозити у росію, якщо вона призначена для "особистого користування" (харчування, пересування, оплати житла тощо). Максимально дозволену суму ввезення при цьому не вказано. 

"Зверніть увагу, що санкції можуть стосуватися будь-якої суми, навіть якщо про неї не потрібно подавати декларацію до митниці", – йдеться в правилах.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" повідомляв, що у російському дитячому садочку вивісили оголошення з закликом піти на війну в Україну.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram – Дивогляд 5.UA.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ