Українці, біженці, переселенці

Українських біженців в Естонії зобов'яжуть повідомляти владу про своє місцезнаходження

Shutterstock

Відповідні правки до закону запропонував міністр внутрішніх справ Естонії

Україні, які тимчасово перебувають в Естонії, будуть зобов'язані повідомляти владу про своє місце перебування, передає "Дивогляд" із посиланням на postimees.ee.

Міністр внутрішніх справ Естонії Лаурі Лаанеметс вважає за потрібне доповнити Закон про іноземців і зобов'язати українців, що мають тимчасовий або міжнародний захист, повідомляти про своє місце перебування.

Міністр відмітив, що українські біженці в Естонії не становлять загрози громадському порядку держави, але влада вважає, що додатковий контроль за мігрантами є важливим. Це необхідно для того, щоб забезпечити воєнних біженців соціальними послугами і покращити процес прийняття їх у майбутньому.

Таким чином, правка до закону означатиме, що тимчасові українські біженці в Естонії повинні регулярно сповіщати державну владу країни про своє місцезнаходження, а також надати всі необхідні контактні дані.

"Досі ми наполегливо просили українських військових біженців надати нам таку інформацію. Це зробили багато хто, але для кращої організації роботи це треба зробити обов'язковим. Швидке внесення необхідних уточнень до закону дозволить заощадити робочий час чиновників і краще направити наші ресурси, але найголовніше – забезпечити необхідну підтримку та допомогу українським біженцям, що прибувають сюди, починаючи з місця в школі чи дитячому садку і закінчуючи наданням медичних послуг, робочим місцем та вивченням мови", – пояснив Лаанеметс.

З початку війни до Естонії прибули 109 742 українців. Понад 50% з них (58 721 осіб) мають намір залишитися в Естонії.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" повідомляв, що українським біженцям у Польщі скорочують допомогу.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram – Дивогляд 5.UA.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ