Україна Польща

Сплачувати 50% за житло: українським біженцям у Польщі скорочують допомогу

Shutterstock

В середині 2023 українцям доведеться самостійно покривати 100% оплати за своє житло

Вже незабаром українським біженцям, які перебувають у Польщі понад 4 місяці, скоротять допомогу, повідомляє "Дивогляд" із посиланням на PAP.

Польський уряд вирішив внести певні зміни у програму допомоги громадянам України, які через війну вимушено покинули свої домівки і знайшли прихисток за кордоном.

Уповноважений уряду Польщі у справах біженців з України Павел Шефернакер заявив, що наразі у польських містах перебуває понад 1 млн українських біженців. Держава дружньо вітає їх і намагається допомагати адаптуватися у новій країні.

Як повідомляють в уряді, вони були вимушені запровадити зміни у соцпакеті для українців, щоб уникнути зловживань з їхнього боку.

"Оскільки Польща відкрита для біженців, хоче їх підтримувати, не може бути так, що є люди, які певним чином обманюють цю систему. Ми ще більше ущільнимо систему пільг, щоб не ставалося жодних порушень у питанні виплат коштів", – заявив урядовець.

Вже з 1 січня для українців, які користуються прихистком понад 4 місяці, буде запроваджена оплата місць колективного проживання. Таким чином громадяни України самостійно покриватимуть 50% вартості житла у Польщі:

"З 1 січня ми хочемо запровадити 50% власної участі в оплаті для тих осіб, які перебувають в центрах тимчасового розміщення понад 120 днів", – зазначив Шефернакер.

Разом із цим, 100% оплату вартості проживання у колективних центрах для українських біженців планують запровадити вже у середині 2023 року.

Польща продовжить забезпечувати безкоштовним житлом і харчуванням тих, хто щойно прибув у європейську країну. Така державна програма допомоги розрахована на 120 днів. Упродовж цього часу українцям необхідно знайти роботу, щоб забезпечувати собі власні потреби.

Держава покриватиме оплату житла для незахищених категорій біженців з Україні (люди з інвалідністю, вагітні жінки, багатодітні матері-одиначки, пенсіонери)

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" повідомляв, що громадяни Польщі розповіли, як ставляться до українців, що тривалий час перебувають у їхній країні.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram – Дивогляд 5.UA.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ