Україна Польща

Громадяни Польщі розповіли, як ставляться до українців, що тривалий час перебувають у їхній країні

Shutterstock

"Ентузіазм серед поляків до українців зберігається"

Міжнародна дослідницька компанія Ipsos провела опитування та встановила, що переважно поляки позитивно сприймають тривале перебування громадян України у Польщі. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на OKO.press.

Так, 65% респондентів вважають, що перебування українців позитивно вплине на Польщу (14% – "безумовно добре", 51% – "скоріше добре), а 27% – негативно (9% – "безумовно погано", 18% – "скоріше погано"). За словами фахівців, до меншої частини переважно відносяться менш освічені люди, що може бути обумовлено забобонами чи страхом втратити робоче місце.

Найбільше присутністю українців незадоволені фермери (43%) та робітники (40%), а серед директорів і власників фірм показники значно нижчі – 18% і 17%.

"Ми боялися і продовжуємо боятися негативних тенденцій у підході до біженців, особливо через погіршення економічної ситуації. Люди впевнені, що причиною подорожчання є війна в Україні. Особливо ті, хто заробляє менше, живе в менших містах і селах, має обмежений доступ до державних послуг, може перенести свою гіркоту на українців... Проте, всупереч нашим побоюванням, ентузіазм серед поляків до українців зберігається", – розповіли в українському домі у Варшаві.

Раніше "Дивогляд" розповідав про те, як і де українці повинні попередити Польщу про свій від'їзд.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram Дивогляд 5.UA.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ