Українські науковці вивели новий сорт конопель, з якого можна виготовляти бронежилети – фото

В Україні вчені вивели новий сорт посівних конопель "Софія", який можна використовувати для виготовлення військових бронежилетів, а також для інших цілей.

Виведення нового сорту належить фахівцям з Інституту сільського господарства Північного Сходу Національної академії аграрних наук України. Коноплі "Софія" представили у Сумській області під час традиційного фестивалю промислових конопель "Hemp Fest". Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Національну академію аграрних наук України.

У ньому взяли участь 80 провідних науковців, аграріїв, бізнесменів та професіоналів галузі коноплярства із десяти областей України. Учасникам показали насіннєві посіви та провели майстер-клас по збиранню комбайном насіннєвої частини конопель.

"Цей сорт універсальний щодо використання як волокон, так і насіння. А це подвійні можливості для розвитку різних галузей виробництва, зокрема і оборонної, що особливо важливо в нинішніх умовах", – йдеться у повідомленні.

Окрім цього, учасникам розповіли про розвиток коноплярства в умовах війни та відбудови України, для якої використовують коноплепродукцію. Також фахівці присвятили час питанням законодавчого регулювання у сфері промислових конопель, перероблення конопель посівних у залежності від напрямку використання та економічній ефективності вирощування посівних конопель в Україні.

"Адже технічні коноплі – це основа для виробництва пороху, який не має аналогів у світі, високоякісна сировина для канатів і парашутів. Конопляні волокна ні в чому не поступаються синтетичному кевлару, з якого виготовляють бронежилети. Плити з конопель витримують постріли з бронебійних патронів, при цьому, вони легші за кевларові", – розповіли у Національній академії аграрних наук.

Конопля є тканиною, з якої шиють натуральний, дихаючий, і майже "вічно живучий" військовий одяг та спідню білизну. Остання чудово себе зарекомендувала в екстремальних умовах і при відсутності будь-яких засобів гігієни. Також це відмінний еко-матеріал, щоб будувати та утеплювати споруди.

Раніше ми розповідали, що у Львові налагодили виробництво дитячих бронежилетів.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram Дивогляд 5.UA.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше