Тюленята

"Мімішність зашкалює": українські полярники показали новонароджених тюленят – фото

Національний антарктичний науковий центр (НАНЦ)

Дитинчат народжують на поверхні криги

В Антарктиді неподалік станції "Академік Вернадський" народилися перші в цьому сезоні дитинчата тюленів. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Національний антарктичний науковий центр.

"Знаєте, у кого мімімішність зашкалює? Це у новонароджених тюленят Ведделла. Раді повідомити, що поблизу нашої станції народилися перші в цьому сезоні тюленятка – їх уже 2. Перше побачило антарктичний світ на сусідньому острові Вінтер, біля будиночку Ворді", – йдеться у повідомленні.

Друге дитинча народилося біля острова Скуа, на кризі в протоці Скуа Крік.

"Зовсім крихітка, ще не відходить від матері, та, треба сказати, росте на очах (може набирати до 6-7 кг за день). Пересувається цуценя (так називають новонароджених тюленят) невпевнено, адже м'язева система тільки формується, та вже через кілька тижнів розпочнеться навчальний процес, і малеча буде вчитись виживати в суворих антарктичних умовах", – розповіли полярники.

Фахівці нагадали, що вагітність у самок тюленів Ведделла триває 10 місяців, а малят народжують на поверхні криги. Кожна самка приносить по одному малюкові. Новонароджене тюленятко зазвичай важить 25-30 кг, в довжину сягає 1,3 м, а коли подорослішає, то важить близько 400 кг.

Мами вигодовують малюків протягом 7-ми тижнів, а коли годування закінчується, то молода особина відправляється в воду – початок її самостійного життя. Ці тюлені живуть близько 20 років.

"Лише в Антарктиді тюлені не бояться людини. Чому? Тому що тут вчасно взяли їх під охорону. Скажімо, на Балтиці їх переслідують ще з часів палеоліту, тому, якщо побачити тут тюленя, можна ще 10 років розказувати іншим про це. А от в Антарктиці таке диво) Вітаємо новонароджених тюленяток! І, традиційно, щойно дізнаємося їхню стать, оголосимо конкурс на найкращі імена для цих неймовірних тваринок", – додали полярники.

До речі, раніше "Дивогляд" розповідав про те, як російські окупанти можуть нашкодити тваринам і людям навіть після своєї загибелі.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram Дивогляд 5.UA.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ