Україна Польща

Чи задоволені українці своїм фінансовим становищем у Польщі – опитування

Shutterstock

Українці інтегрувались у польський ринок праці

З 24 лютого і ще й досі українці виїжджають до Польщі, де шукають порятунок від війни, що триває у нашій державі. Міграція суттєво вплинула на життя українців. Детальніше про те, як громадянам України живеться за кордоном розповідає "Дивогляд" із посиланням на Forsal.

Серед 1210 респондентів, 51,1% відмітили, що за час перебування в Польщі їхній рівень достатку помітно зріс і тепер вони можуть дозволити собі купувати ті товари, які раніше могли "вдарити" по кишені. Третина респондентів не бачить різниці (36,7%) у матеріальному житті в Україні та Польщі, а 12,2% відповіли, що їхній рівень життя у рідній країні був вищим.

У перші місяці війни українцям було важко адаптуватися в чужій країні, зокрема через те, що необхідно пройти процедуру реєстрація для отримання статусу біженця або "тимчасового прихистку".

Згодом переселенці почали відвідувати курси іноземної мови і працевлаштовуватися. Варто відмітити, що мінімальна зарплата у Польщі дорівнює 3010 злотих. В Україні вона становить близько 850 злотих. 

Також значення має й те, що в обох країнах вартість продуктів у супермаркетах приблизно однакова. Це допомагає українцям, що працюють, купувати собі більше необхідного або заощаджувати.

Дехто з мігрантів відправляє частину своїх заробітків родичам в Україну, або надсилає у Благодійні Фонди на відбудову країни після війни.

 

"Польща, як найбільша приймаюча країна для українців, має розробити стратегію, яка дозволить мінімізувати ризики та використати можливості. Розумно реалізований довгостроковий план може призвести до збільшення ВВП Польщі до 3,5%. Це не лише позитивно вплине на зменшення проблеми нестачі працівників, а й покращить демографічну структуру Польщі", – каже керівниця групи економічного аналізу Deloitte Юлія Паторська.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" повідомляв, що українським біженцям у Польщі скорочують допомогу.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram – Дивогляд 5.UA.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ