Українці, біженці, переселенці

Українці у Польщі можуть отримати додаткову фінансову допомогу

Shutterstock

Це стосується окремих сімей

Українські біженці у Польщі можуть отримати додаткову фінансову допомогу. Детальніше про неї розповідає "Дивогляд" із посиланням на Dziennik Bałtycki.

У Польщі стартує нова державна програма щодо виплат грошової допомоги по догляду за дитиною, яка відома під назвою "500+" (Rodzina 500 plus). Вона є популярною серед поляків та резидентів європейської країни.

У рамках програми Польща виплачує родинам з дітьми по 500 злотих на місяць за кожну неповнолітню дитину в сім'ї.

Отримати допомогу "500+" можуть як громадяни Польщі, так і громадяни інших країн, які легально мешкають на території країни Євросоюзу і мають доступ до польського ринку праці.

Послуга доступна також і для українських біженців, які прибули до Польщі вже після 23 лютого 2022 року і мають дозвіл на проживання у Польщі на підставі "Закону про допомогу громадянам України у зв'язку зі збройним конфліктом на території України".

Для отримання фінансової підтримки для сімей з дітьми необхідно надіслати відповідну заяву, а також карту побиту з позначкою "доступ до ринку праці". Громадяни України можуть подати заяву на отримання фінансової допомоги на дитину за допомогою бланку SW-U українською мовою.

Заява подається лише в електронному вигляді через:

  • платформу PUE ZUS;
  • електронний банкінг;
  • портал Emp@tia.

Гроші надійдуть на зазначений у бланку номер банку. 

Фінансова допомога є універсальною і щороку призначається кожній неповнолітній дитині в Польщі. Щоправда, раз на рік необхідно заново переоформлювати документи.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, що українців у Польщі попередили про небезпеку.

Дивіться також відео 5 каналу: ГОЛОВНІ БОЇ ЩЕ ПОПЕРЕДУ – Данілов про новий наступ московії

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ