Прапор Польщі

Українців у Польщі попередили про небезпеку: шахраї збирають їхні дані

Shutterstock

Поляків закликають "зливати" дані про біженців

Польський Департамент у справах іноземців попередив, що у Польщі невідомі неправомірно збирають інформацію про громадян України. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на "Я в Польщі".

Зловмисники клеять фальшиві оголошення від імені державної установи Польщі, а також надсилають електронні листи полякам, щоб ті "зливали" їм дані про біженців. Громадян залякують штрафами, які нібито накладуть у разі ігнорування повідомлення.

Подібні оголошення помітили у громадських місцях великих міст. Фальшиві оголошення від імені Департаменту у справах іноземців мають написи, що дані потрібні задля "допомоги" українському дипломатичному представництву.

Також невідомі розмістили на них QR-код, за яким місцевих закликають переходити і ділитися будь-якою інформацією про українців. Додатково поляки почали отримувати повідомлення на електронні пошти із "проханнями" інформувати про українських біженців, які орендують помешкання.

Ці повідомлення нібито надсилає посольство України в Польщі. Зловмисники лякають штрафами тих, хто не виконає зазначеного в оголошеннях.

"Департамент у справах іноземців не є автором оголошень і не збирає інформацію, зазначену в листівках. Загальнодоступний логотип департаменту був використаний для того, аби ця інформація здавалася правдивою. Зміст листівки може натякати на те, що це спроба отримати персональні дані. Закликаємо вас ігнорувати все це. Не відповідайте та не пересилайте жодних даних", ‒ розповіли у держустанові.

Якщо людина помітила такий випадок дезінформації та шахрайства, тоді їй треба повідомити комп'ютерну групу реагування на надзвичайні ситуації, що можна зробити за посиланням.

Раніше "Дивогляд" розповідав, що у Києві затримали чоловіків, які "продавали" українські паспорти громадянам рф.

Дивіться також відео 5 каналу: Шон Пенн презентує документальний фільм про Україну "Суперсила"

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ