Українці, біженці, переселенці

Польща змінює правила перебування та утримання українських біженців

Shutterstock

Українцям доведеться сплачувати за своє проживання

У Польщі запровадили зміни у правилах щодо перебування українських біженців у країні ЄС та допомоги людям, які рятуються від війни в Україні. Детальніше про це розповідає "Дивогляд".

Депутати Сейму Польщі проголосували за внесення змін до спецзакону про допомогу біженцям. Віднині українці повинні будуть докладати свої кошти в оплату за проживання. У разі, якщо громадяни України покинуть територію РП, їм обмежать соцвиплати.

За відповідне впровадження проголосували 429 депутатів Сейму, 9 виступили проти і 13 утрималися.

Закон передбачає, що українці можуть безкоштовно перебувати у місцях тимчасового розміщення лише впродовж перших 120 днів з моменту перетину польського кордону. По завершенні цього періоду українці будуть вимушені сплачувати за проживання 50% коштів власного утримання – не більше 40 злотих на добу (300 грн).

Відповідне правило набуває чинності з березня 2023 року, але вже з травня 2023-го українцям необхідно буде покривати 75% коштів за проживання – не більше 60 злотих на добу (500 грн).

Винятками є люди з інвалідністю, особи пенсійного віку, вагітні жінки, матері у декретній відпустці (якщо дитині до 1 року), багатодітна матір (3 і більше дітей) тощо. Для них проживання у місцях тимчасового розміщення буде безкоштовним.

Ще одні зміни, внесені у закон, передбачають "замороження" соціальної фінансової допомоги біженцям з України в разі, якщо вони покинули територію Польщі. Якщо українець не повертається в Польщу впродовж 30 днів, він втрачає статус біженця і право на соціальну допомогу. 

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" повідомляв, що українські біженці у Німеччині та Польщі не планують повертатися в Україну по завершенні бойових дій.

Дивіться також відео 5 каналу: Без світла та води: як Одеса оговтується після ракетної атаки московитів / включення.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram Дивогляд 5.UA.ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ