2024

Вчені назвали сферу, в якій 2024 рік може стати найкращим за останні 20 років

Boliviainteligente / Unsplash

2024 рік може стати найвдалішим часом за останні 20 років, щоб спостерігати за північним сяйвом

Науковці стверджують, що 2024 рік може стати найвдалішим часом за останні 20 років, щоб спостерігати за північним сяйвом. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на National Geographic.

Вчені прогнозують, що наступного року полярне сяйво стане частішим явищем у місцях, де його зазвичай не фіксують. Це обумовлено досягненням Сонцем піку (так званого "сонячного максимуму") свого приблизно 11-річного циклу. Під час цього рівень сонячної активності буде найвищим.

"Сонячний максимум означає більше штормів, а під час штормів північне сяйво трапляється частіше, воно більш інтенсивне, триває довше і може поширюватися на більш низькі широти, ніж зазвичай", – розповів Слава Меркін, космічний фізик і директор Центру геокосмічних штормів Лабораторії прикладної фізики Університету Джонса Хопкінса.

Якщо людина обирає місце, щоб спостерігати за північним сяйвом, тоді їй слід враховувати певні фактори. Зокрема, хмарність і світлове забруднення, бо над великим освітленим місцем побачити сяйво важче, ніж, наприклад, у лісовій глушині.

Щоб не зіткнутися зі штучним світловим забрудненням, можна скористатися сайтом DarkSky.org, який демонструє місця темного неба по всій планеті.

Раніше "Дивогляд" розповідав, чому в Україні з'явилося північне сяйво "Аврора".

Дивіться також відео 5 каналу: Святий Миколай з Японії завітав до харківських дітлахів! Як пройшло дитяче свято?

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ