Знак питання

Вважалася вимерлою: в Африці знайшли тварину, яку не помічали майже 100 років

Shutterstock

Відкриття допомогла зробити собака-шукач

У Південній Африці виявили сліпого золотого крота Де Вінтона, якого вважали вимерлим. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на CNN.

Природоохоронці та генетики з Фонду зникаючих диких тварин (EWT) і Університету Преторії протягом двох років шукали цю тварину, користуючись зразками ДНК і собакою-шукачем на ім'я Джессі. Вони вивчали до 18 км на день.

Їм вдалося зібрати понад 100 зразків ґрунту з ділянок уздовж північно-західного узбережжя ПАР. Отримана інформація дозволила встановити, що цей район населяють кілька видів золотого крота. У підсумку вони зробили відкриття серед піщаних дюн на північному заході ПАР.

Крот Де Вінтона
Крот Де Вінтона
Фото: JP Le Roux

Крота Де Вінтона офіційно не помічали з 1936 року. До цього він населяв тільки невеликий регіон Порт-Ноллот на північному Кейпі.

Розміри тварини можна порівняти з мишею чи хом'яком. Вона має мерехтливу шерсть, яка імітує пісок і, відповідно, призводить до того, що цю істоту дуже важко помітити навіть за найкращих погодних умов.

Ці кроти використовують в якості оселі важкодоступні нори. Вони рідко залишають за собою тунелі та відомі своїм гострим чутливим слухом, який виявляє рухи над землею.

Раніше "Дивогляд" розповідав, що в Індонезії помітили тварину, яку 60 років вважали вимерлою.

Дивіться також відео 5 каналу: Після фронту – власна справа! Колишній військовий відкрив ветеринарну клініку у Львові

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ