Відкриття

Українські науковці відкрили новий вид тварин – подробиці та фото

Національний антарктичний науковий центр (НАНЦ)

"Це те саме, як знайти білого ведмедя в Антарктиці!"

Українським зоологам Андрію і Сергію Утєвським вдалося відкрити новий вид антарктичних п'явок. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Національний антарктичний науковий центр.

Українські науковці співпрацювали з іноземними колегами Александром Бєлецьким та Йоанною Ціхоцькою з Польщі, Маріо Санторо з Італії та Петером Тронтелем зі Словенії. Зокрема, вони аналізували поширення паразитів риб – п'явок-пісциколід.

Після відкриття зоологами нового виду вони дослідили його зовнішню та внутрішню будову, а також ядерні та мітохондріальні гени. Виявилося, що мільйони років тому пращури цих істот спершу мігрували з Антарктики в Арктику, а потім повернулися в Антарктику.

Відкрита п'явка належить до групи "платибделіни". Ці істоти населяють Арктику, а також суміжні води Атлантики та Тихого океану.

"Це те саме, як знайти білого ведмедя в Антарктиці!", – поділився Сергій Утєвський.

Відділення нового виду від його північних родичів сталося близько 1,76 млн років тому, тобто під час плейстоцену.

"Ми віднесли новий вид до нового роду, який назвали Austroplatybdellina, що перекладається з латини як "південна платибделіна", тому що ця антарктична п’явка належить до переважно північної групи платибделін. Еволюційна історія нового виду нагадала нам притчу про блудного сина, який залишив батька та блукав у далеких країнах так само, як і п’явки-платибделіни в північних морях. Згодом одна з них повернулася на південну прабатьківщину. Латиною "блудна" – "prodiga". Отже, повна офіційна назва описаного нами нового для науки виду – Austroplatybdellina prodiga", – додав дослідник.

Раніше "Дивогляд" розповідав, що українські полярники показали, який вигляд мають білі ночі в Антарктиці.

Дивіться також відео 5 каналу: Фільм "ФЕЛІКС" про аеророзвідника! Мріяв знімати кіно, але поклав життя за майбутню перемогу!

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

 

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ