Про які речі найбільше жалкують люди перед смертю – зворушливі історії від лікарки

Лікарка паліативної допомоги Сара Веллс розповіла, про що найбільше шкодують її пацієнти, які вмирають

Свого часу британка 6 місяців перебувала у госпісі, що було передбачено її медичним навчанням. Тоді вона усвідомила, що хоче присвятити своє життя сфері паліативної допомоги. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на The Telegraph.

Протягом 8 років вона працювала лікарем загальної практики, після чого стала працівницею госпісу Марії Кюрі в Соліхаллі (Англія). Вона дбає про людей зі смертельними діагнозами, яким зазвичай лишається жити кілька тижнів.

За словами медикині, жоден хворий не жалкував про те, що треба було проводити більше часу в офісі. Натомість багато перед смертю думають про те, що приділяли недостатньо часу родині.

"Люди шкодують не про те, що вони зробили, а про те, чого не зробили: про пропущені дні народження, про втрачені шанси. Вони також шкодують, що відклали практичні справи: від складання заповітів до планування похорону. Пріоритети в останні дні змінилися: 18-річний хлопець з агресивним раком кісток захотів свій Xbox, а затята фанатка "Вімблдона" хотіла провести час, спостерігаючи за турніром, поїдаючи полуницю і попиваючи шампанське", – розповіла Веллс.

Госпіс намагається задовольняти всі прохання своїх клієнтів. Наприклад, одна з жінок, має рак молочної залози, хотіла провести дівич-вечір, на якому будуть рожеві ковбойські капелюхи та недоречні повітряні кульки.

Вона була надто хворою, щоб стояти на ногах на весіллі. Тому їй допомогли прибути на церемонію на ліжку, на якому вона й обмінялася обітницями з коханим. Вже наступного дня жінка померла, але вона була щасливою.

За словами Веллс, святкування добре прожитого життя – це теж важливо. Так, один з чоловіків і його 80-річна дружина на річницю весілля підняли одне за одного келих із шампанським. А вже за кілька годин жінка померла.

"Це був чудовий момент. Те саме стосується і створення спадщини для майбутніх поколінь. Ми допомогли 32-річній жінці з раком підшлункової залози записати на відео, як її малюк вчиться ходити, і його невпевнені кроки прекрасними садами нашого госпісу назавжди закарбувалися в моїй пам'яті", – розповіла британка.

Медикиня зізналася, що завдяки цій специфічній роботі вона навчилася не зациклюватися на дрібницях і позбулася страху смерті.

Раніше "Дивогляд" розповідав, як кіт із будинку для літніх людей "передбачив" понад 100 смертей.

Дивіться також відео 5 каналу: zОМБІнація В ПОШУКАХ РОЗУМУ | Бумеранг Бандери

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше