Прапор Нової Зеландії

У Новій Зеландії скасують першу в світі заборону на куріння для наступних поколінь – чим це обумовлено

Shutterstock

Ця ситуація обурила представників охорони здоров'я

Нова Зеландія планує скасування першої в світі заборони на куріння для наступних поколінь через зниження податків. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на The Guardian.

Минулого року країна ухвалила закон щодо заборони продажу тютюну людям, які народилися у 2009 році та пізніше. Це мало запобігти смертям від куріння та заощадити гроші системи охорони здоров'я.

Поступова відмова системи охорони здоров'я передбачала, що куріння стане менш доступним. У країні мали різко скоротити легальну кількість нікотину в тютюнових виробах і дозволити їх продавати лише спеціальним тютюновим магазинам. Кількість останніх мали скоротити з 6 тисяч до лише 600 по всій країні.

Передбачалося, що закон набуде чинності в липні 2024 року. Однак нова коаліційна угода передбачає, що національна партія "New Zealand First" погодилася на скасування закону, зокрема поправки про скорочення дозволеної кількості нікотину в тютюнових виробах, їхній продаж лише через спеціалізовані тютюнові магазини, а також вікові обмеження.

Політики вважають, що завдяки цьому вдасться залучити більшу кількість коштів до держбюджету. За словами глави Мінфіну Нікола Валліса, заборона буде скасована до березня наступного року.

Ця ситуація обурила представників охорони здоров'я.

"Це велика втрата для охорони здоров'я і величезна перемога для тютюнової промисловості, чиї прибутки будуть збільшені за рахунок життів людей", – заявила професорка Ліза Те Моренга.

Раніше "Дивогляд" розповідав, що в Україні оновлять дизайн сигаретних пачок задля боротьби з курінням.

Дивіться також відео 5 каналу: zОМБІнація В ПОШУКАХ РОЗУМУ | Бумеранг Бандери

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ