5 важливих порад: що треба зробити до 30 років, щоб уникнути раку

Учені відзначають, що з кожним десятиліттям люди до 50-річного віку все частіше мають онкологічні захворювання. Ми не здатні змінити свою генетику, але все одно можемо вплинути на потенційний розвиток раку

Саме тому "Дивогляд" із посиланням на The Conversation поділиться 5 рекомендаціями, які можуть допомогти не захворіти на рак, якщо їх дотримуватися до 30 років.

Здорова вага

Підвищений ризик розвитку 13 різних видів раку (наприклад, рак кишківник, грудей, матки та підшлункової залози) пов'язаний з надмірною вагою або ожирінням. Надлишок жиру провокує запальні процеси, внаслідок якого ростуть пухлини та діляться ракові клітини.

Окрім цього, внаслідок в жирових клітинах виробляється гормон естроген, який може стати причиною росту пухлин у грудях і матці. Саме тому серед жінок підвищений ризик розвитку раку.

Менше алкоголю

Виникнення раку печінки, молочної залози та стравоходу пов'язане з вживанням алкоголю. Чим більше людина п'є таких напоїв – тим більший ризик розвитку хвороби.

Згідно з даними науковців, люди, які помірно чи регулярно п'ють алкоголь, мають на 50% більше ризик захворіти на рак грудей. Фахівці радять вживати не більше 14 одиниць алкоголю на тиждень (близько 6 келихів або 10 невеликих келихів вина) та робити паузу хоча б на кілька днів на тиждень.

Вино
Вино
Фото: Shutterstock

Ніякого куріння

Окрім раку легенів, існує зв'язок між курінням і 14 іншими типами онкології (наприклад, раком ротової порожнини та горла). У наш час представники молодого покоління все менше курять цигарки, але ситуацію погіршує популярність вейпінгу.

Згідно з результатами досліджень, 9 із 10 людей починають курити саме до 25 років. Саме тому рекомендується якомога раніше відмовитися від цієї шкідливої звички.

Безпечний секс

Вірус папіломи людини, який викликає генітальні бородавки – найпоширеніша інфекція, яка передається статевим шляхом. Він може спровокувати певні види раку, серед яких рак шийки матки, пеніса, ротової порожнини та горла.

Пов'язана з ВПЛ онкологія особливо часто діагностується у відносно молодих людей. У Великій Британії рак шийки матки найчастіше фіксується у жінок від 30 до 34 років. Є версія, що зростання випадків ВПЛ пов'язане зі сплеском раку ротової порожнини серед молодих чоловіків. Щоб захиститися від вірусу рекомендується займатися безпечним сексом і вакцинуватися проти ВПЛ.

Сонцезахисний крем

До 40 років доволі часто діагностують рак шкіри, що переважно обумовлено ультрафіолетовим випромінюванням від сонця або солярію. Цей вплив має накопичувальний характер, а тому чим більше сонце впливає на певну частину тіла – тим більше ризик виникнення хвороби саме на ній.

На щастя, можна захиститися від цього. Використовуйте головні убори, одяг і сонцезахисний крем. Особливо це стосується людей з підвищеним ризиком розвитку раку шкіри (наприклад, якщо у них світла шкіра та схильність до веснянок).

Раніше "Дивогляд" розповідав, що фахівці назвали 5 звичок, яких треба позбутися після 50 років.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram Дивогляд 5.UA.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше