Як перевірити надійність пароля та чи не був він зламаний – поради

Фахівці детально розповіли про правильне використання паролів, які можуть захистити користувачів і їхню конфіденційну інформацію

"Надійний пароль – один з основних способів захисту для будь-якого акаунту. Тож найважливіше правило, якого слід дотримуватися: що він складніший, то краще. Безліч людей нехтують власною безпекою та встановлюють прості паролі, які хакери без зусиль можуть зламати менше ніж за секунду", – йдеться у повідомленні Держспецзв'язку.

Наприклад, у рейтингу найпопулярніших паролів, які кожного року складає компанія Nord Security, постійно присутні такі комбінації як 123456, qwerty, password, фрази на кшталт iloveyou чи власні імена. Щоб перевірити, чи немає вашого пароля в цьому переліку, перейдіть за посиланням.

Існують спеціальні генератори, які допоможуть створити надійний пароль, а саме:

  • Сервіс від Кіберполіції
  • Сервіс від компанії ESET
  • Сервіс від компанії Avast Software
  • Програма Password Tech Portable (колишня назва PWGen) або інші програми та способи.
пароль і логін
Фото: flickr.com

Навряд чи людина може запам'ятати усі паролі, створені за допомогою генераторів. Саме тому їх рекомендується зберігати у менеджерах паролів, про які можна детально дізнатися у нашому матеріалі.

Окрім цього, ефективний захист акаунтів здійснюється завдяки пасфразам – набір слів, які зашифровані користувачем. Для цього треба обрати будь-яку фразу (рядок із вірша, пісні, книжки тощо) видалити пробіли та замінити деякі літери цифрами, спецсимволами, перевести певні букви у верхній регістр.

Щоб перевірити паролі та поштові адреси на предмет витоку, перейдіть за посиланням. Окрім цього, інструмент Password Checkup дозволяє перевірити надійність паролів, які були збережені в акаунті Google, а також дізнатися, чи не були вони зламані, чи не використовуєте ви однакових паролів на різних сервісах.

Окрім цього, у Держспецзв'язку поділилися наступними порадами:

  • Безпечніше не зберігати паролі у браузері взагалі.
  • Сервіс від компанії Zillya підкаже, наскільки надійний пароль використовує людина.
  • Не користуватися російськими сервісами для перевірки.

Раніше "Дивогляд" розповідав про те, як правильно використовувати та змінювати паролі.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram Дивогляд 5.UA.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше