Шум серйозно загрожує здоров'ю людини – дослідження

Науковці протягом 14 років вивчали стан здоров'я мешканців острова Монреаль та дійшли висновку, що існує зв'язок між рівнем шуму та ризиком інсульту, а також іншими проблемами

Аналіз стану здоров'я учасників дослідження відбувався у період з 2000 по 2014 роки. Паралельно результати порівняли з вимірюваннями шуму, який реєстрували близько 200 шумомірів по всьому Монреалю за цей період часу. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Noise&Health.

Мешканцям сучасних мегаполісів чудово відомо про те, що таке скажений темп життя та постійний шум від великого скупчення людей, автомобілів і виробництв. Однак, чи знали ви, що це може призвести до небезпечних наслідків для людського організму?

Серед 1,1 млн мешканців Монреалю протягом цього часу понад 25 тис госпіталізували через інсульт, або 2,5% населення у віці 45 років і старше. Ішемічні інсульти реєструвалися у 5 разів більше (21 тис випадків), ніж геморагічні (4 тис). Перші виникають через блокування тромбом кровоносних судин у мозку, а другі – внаслідок розриву кровоносної судини у черепі.

Засмучена дівчина
Засмучена дівчина
Фото: Shutterstock

Читайте також:

Безпосередньо на острові Монреаль рівень шуму був найбільший біля автомобільних шосе. Люди, які мешкали біля них, мали вищий ризик інсульту. Окрім цього, внаслідок кожного збільшення зовнішнього шуму на 10 децибелів (дБА) зростає ризик інсульту на 6%.

Ці висновки є доповненням до міжнародної доповіді, опублікованої влітку Інститутом впливу на здоров'я. Дослідники вивчили 353 наукові статті, які вийшли у період з 1980 по 2019 рік, пов'язані з впливом на людський організм забруднення повітря, викликаного транспортом.

Згідно з результатами дослідження, ситуація наступна:

  • Шум понад 40 дБА вночі та 55 дБА вдень може стати причиною втоми, стресу, розладів сну чи настрою та серцево-судинних проблем.
  • Внаслідок хронічного впливу шуму від 85 до 105 дБА виникає довгостроковий ризик втрати слуху, а при 105 дБА та більше є висока ймовірність глухоти.

Раніше "Дивогляд" розповідав, що вчені назвали несподівану користь алкоголю для уникнення деменції.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram Дивогляд 5.UA.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше