Експерти встановили, що цукрові замінники підвищують ризик небезпечних хвороб

У багатьох країнах світу широкий попит мають штучні підсолоджувачі, які є низькокалорійними альтернативами цукру. Однак, насправді вони можуть призвести до серйозних захворювань

Раніше дослідникам було відомо, що штучні підсолоджувачі або штучно підсолоджені напої призводять до зайвої ваги, високого кров'яного тиску та запальних процесів. Однак, виявилося, що вони також пов'язані з серцево-судинними захворюваннями. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на The BMJ.

Співробітники Французького національного інституту охорони здоров'я та медичних досліджень (Inserm) вивчили інформацію про 103 тис учасників вебдослідження NutriNet-Sante, розпочатого 13 років тому. Середній вік респондентів становив 42 роки, а 80% серед них були жінками.

Лікар
Лікар
Фото: Shutterstock

Читайте також:

Учасники 6 місяців робили записи в щоденниках харчування та вказували, що саме вони вживали. Виявилося, що 37% серед них мали в раціоні різні підсолоджувачі. За 10 років спостережень у піддослідних діагностували близько 1,5 тис серцево-судинних захворювань (зокрема, ішемічні напади, інфаркти та інсульти).

Люди, які вживали цукрозамінники, мали ризик розвитку зазначених хвороб на 9% вищий, а цереброваскулярних хвороб – на 18%. Останні, які також відомі як судинні захворювання головного мозку, є групою хворіб, за яких уражаються судини головного мозку та судини шиї, а також пошкоджуються речовини головного мозку.

Зазначається, що на здоров'я по-різному впливали різні підсолоджувачі. Так, аспартам більше пов'язують з цереброваскулярними проблемами, а сукралоз та ацесульф – з коронарним захворюванням серця.

Раніше "Дивогляд" розповідав, що цукор негативно впливає на секс.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram Дивогляд 5.UA.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше