Ігор Кузін

Кількість захворювань зростає: в Україні розпочалася осіння хвиля пандемії COVID-19 – Кузін

Скріншот відео

Разом із цим показник госпіталізацій також стрімко зріс

В Україні розпочалася осіння хвиля пандемії COVID-19, через яку лише за тиждень у Києві кількість хворих збільшилася на декілька тисяч. Про це повідомив головний державний санлікар Ігор Кузін, передає "Дивогляд".

Кузін розповів, що ситуація з пандемією періодично змінюватиметься. Так, лише за минулий тиждень було зафіксовано 9,1 тис захворювань на COVID-19. Сьогодні ж ця цифра зросла до 11,5 тис. 

"Ми спостерігаємо початок зростання захворюваності, і це початок осінньої хвилі, яка є базовою. Ми поступово реєструємо все більші відносні показники за кількістю хворих", – заявив Кузін.

Загострення захворювань у вересні було цілком очікуваним, стверджує санлікар. 

"Це очікувано, вже третій рік поспіль у вересні відбувається підвищення рівня захворюваності на COVID-19, і спадати він почне в березні – квітні, а може, і на початку травня", – продовжив заступник міністра охорони здоров'я.

Водночас із цим в Україні стрімко зростає показник госпіталізацій, спричинених ковідом. 

"Якщо раніше ми фіксували в середньому менше, ніж 1 тисячу госпіталізацій за тиждень, то за останні декілька тижнів ця цифра зростає. За позаминулий тиждень це 2,6 тисячі, зараз близько 3,1 тисячі пацієнтів впродовж тижня госпіталізуються з діагнозом COVID-19", – сказав Кузін.

Спираючись на статистику, санлікар заявив, що кожного тижня в Україні кількість тестувань на COVID-19 зростає на 10-15%. Так, у період з 29 серпня по 4 вересня було проведено 64 тис тестувань, в яких використовували переважно швидкі тести на рівні первинної ланки меддопомоги.

Наразі в Україні близько 1,3 млн швидких тестів є в наявності і приблизно стільки ж у резерві:

"Цього має вистачити до першого кварталу 2023 року. Також на рівні первинної медичної допомоги доступні близько 1,7 мільйона швидких тестів. Їх вистачить до кінця 2022 року", – пояснив Ігор Кузін.

 

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" повідомляв, що в Україні можуть запровадити вакцинацію четвертою дозою.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram – Дивогляд 5.UA.ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ