Фахівці розповіли, чому важливо бути фізично активним

Малорухомий спосіб життя є одним із головних чинників, який підвищує ризик смертності від неінфекційних захворювань. Близько 5 млн смертей на рік на планеті можна було б запобігти, якби люди були активнішими

Недостатньо активна людина має на 20-30% більший ризик померти у порівнянні з тією, яка активна достатньою мірою. Корисно впливає на організм навіть мінімальна фізична активність.

"Рух – запорука здоров'я. Тому дорослі й діти щодня мають виконувати певну фізичну активність. Лише одне – два тренування на тиждень можуть зменшити ризик серцевих захворювань або інсульту. Водночас, за даними Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ), 25% дорослих і понад 80% підлітків не дотримуються рекомендацій щодо рівня фізичної активності", – стверджують у МОЗ України.

Фізична активність корисна, бо:

  • допомагає підтримувати психічне й фізичне здоров'я;
  • знижує ризики розвитку неінфекційних захворювань, таких як серцево-судинні хвороби, рак і діабет;
  • зменшує симптоми тривожності та депресії;
  • покращує когнітивні здібності;
  • забезпечує здоровий розвиток дітей та молоді;
  • сприяє здоров'ю кісток та м'язів;
  • покращує загальне самопочуття.
Фітнес
Фітнес
Фото: Shutterstock

Читайте також:

Рівень фізичної активності вимірюють, обрахувавши загальну кількість хвилин помірної або інтенсивної фізичної активності на тиждень. Оптимальний рівень – 150 хвилин (або більше) помірної фізичної активності або 75 хвилин інтенсивної фізичної активності на тиждень – для дорослих. Для дітей від 6 років потребується 420 хвилин або більше на тиждень.

Вправи помірної інтенсивності – це ті дії, під час виконання яких людина спалює від 3,5 до 7 ккал на хвилину (наприклад, ходіння, їзда на велосипеді з середньою швидкістю, йога). Коли людина займається інтенсивними навантаженнями, то спалюється понад 7 ккал на хвилину (наприклад, біг, швидке ходіння, бойові мистецтва, футбол або баскетбол).

Що робити, якщо вирішив повернутися до спорту або починаєш займатися вперше?

Рекомендується враховувати вік, рівень фізичної підготовки та загальний стан здоров'я. Якщо людина давно не займалася спортом, то їй потрібно порадитися з сімейним лікарем, який допоможе визначити, чи запланована активність та її інтенсивність відповідають формі людини. 

Якщо людина вела малорухомий спосіб життя, то варто намагатися додати щонайменше годину фізичних активностей на день. Для цього підійдуть прогулянки на свіжому повітрі, ранкова зарядка, та відмова від ліфта, замість якого краще користуватися сходами.

Раніше "Дивогляд" повідомляв про те, як завдяки фізичним вправам зменшити ризик зараження та смерті від COVID-19.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram Дивогляд 5.UA.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше