Панкреатит: профілактика, симптоми та методи лікування

Фахівці детально розповіли про панкреатит, яким називають запалення підшлункової залози. Цей небезпечний для здоров'я стан може бути викликаний популярними серед багатьох людей звичками, а також потребує лікування.

Панкреатит, який буває гострим і хронічним, з'являється через пошкодження підшлункової залози ферментами. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Mayo Clinic.

Переважно у людей діагностується гостра форма панкреатиту, що виникає раптово. Важкі випадки можуть становити для здоров'я серйозну небезпеку, бо провокують ниркову та легеневу недостатність.

Розвиток гострого панкреатиту може бути обумовленим зловживанням алкогольними напоями та камінням у жовчному міхурі. Окрім цього, причиною може стати куріння, атаки імунної системи на підшлункову залозу (аутоімунний хронічний панкреатит), спадковість, травма підшлункової залози, певні медичні препарати (наприклад, метронідазол, меркаптопурин, азатіоприн, месалазин, L-аспарагіназу, вальпроат та ізоніазид) і променева терапія на органах черевної порожнини.

Симптоми гострого панкреатиту:

  • сильний біль у центрі животі;
  • нудота та блювання;
  • температура 38 градусів за Цельсієм та вище;
  • пожовтіння шкіри та очей;
  • прискорене серцебиття;
  • діарея;
  • порушення травлення.
Біль у животі
Біль у животі
Фото: Shutterstock

Читайте також:

Симптоми хронічного панкреатиту:

  • біль у верхній частині живота;
  • несподіване схуднення;
  • маслянисті випорожнення, які мають неприємний запах.

Якщо у людини панкреатит, то лікар може для відновлення підшлункової залози призначити голодну дієту, яка передбачає відмову від їжі на кілька днів. Після цього людина має вживати м'яку їжу, а згодом повернутися до звичайних продуктів. Якщо запаленням не минуло та людині і надалі болісно їсти, то можливе застосування зонду для їжі та болезаспокійливих у разі сильних болісних відчуттів. Далі фахівці мають боротися з причиною панкреатиту.

Так, якщо панкреатит з'явився через звуження чи закупорювання, то його варто усунути. Якщо він обумовлений камінням, то хірургічним шляхом видаляють жовчний міхур. У разі панкреатиту на тлі зловживання алкоголем лікують залежність від спиртних напоїв. Якщо ж потрібно злити рідину, викликану пошкодженням підшлункової, або видалити вражену тканину – теж може знадобитися хірургічне втручання.

Раніше "Дивогляд" розповідав, що таке овуляторний синдром і чому він з'являється.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram Дивогляд 5.UA.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання

 

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше