Свідомість

Лікар розповів, як зменшити ризик деменції

Shutterstock

Експерт поділився корисними та простими правилами

Доктор медичних наук, невролог і директор Дослідницького центру хвороби Альцгеймера Рональд Петерсен розповів про методи, які допоможуть зменшити ризики розвитку деменції. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Mayo Clinic.

Фахівець наголошує, що не можна повністю запобігти деменції, але все одно можна зменшити ризик її виникнення.

"Є більше дюжини факторів ризику, на які люди можуть звернути увагу. Сюди входять артеріальний тиск, куріння, ожиріння та діабет. Сон – теж важливий фактор. З віком багато людей мають труднощі зі сном, що обумовлено різними причинами", – поділився Петерсен.

До факторів ризику відносять зловживання алкогольними напоями, втрату слуху та забруднення повітря. Якщо позбутися хоча б чогось серед переліченого – це вже позитивно вплине на стан здоров'я.

Окрім цього, важливо бути фізично, соціально та інтелектуально активним. Зокрема, зменшать ризик деменції фізичні вправи, читання літератури, зустрічі з близькими, нові знайомства та перевірка власного слуху.

Раніше "Дивогляд" повідомляв, що перегляд телевізора може підвищити ризик розвитку хвороби Альцгеймера.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram Дивогляд 5.UA.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ