Щеплення, які мають бути в людини у 25+ років – перелік

Фахівці розповіли про різні щеплення, які люди мають робити навіть після досягнення 25-річного віку та старше

"Гадаєте, подорослішали і можна розслабитись та забути про щеплення? Захист треба продовжувати і підсилювати, особливо зараз у війну! Перевір, чи маєш ти всі щеплення, і якщо ні, поповни свої health points, щоб впевнено перемогти у боротьбі з небезпечними хворобами!", – пишуть в uahealth.

В Україні діє затверджений календар профілактичних щеплень. Основну частку людина отримує до 16-річного віку, а потім для додаткового захисту треба ревакцинуватися кожні 10 років.

Правець і дифтерія

Якщо ви не знаєте, що таке правець і як від нього захиститися – перейдіть за посиланням. Це саме те щеплення, яке треба робити до кінця життя кожні 10 років.

Рекомендується перевірити, чи є у вас ревакцинація. Якщо ні, то не зволікайте, бо під час війни зростає ризик захворювання на правець або дифтерію. Щеплення можна зробити безкоштовно у будь-якій поліклініці.

Кір

Це є обов'язковим щепленням, яке потрібно робити ще в дитинстві у 1 та 6 років. Дане захворювання вважається вкрай небезпечним і може важче переноситися дорослими.

Останній спалах кору в Україні був у період 2017-2019 років. Дитині це щеплення можна зробити безкоштовно, а дорослим треба шукати пропозиції приватних клінік або придбати вакцину в аптеці та зробити щеплення у поліклініці.

Вакцинація
Вакцинація
Фото: Shutterstock

Гепатит В

У 2000-х роках це щеплення стало обов'язковим, а тому всі, хто народилися раніше, ймовірніше за все не вакциновані. Щепитися можна за гроші у приватній клініці або придбати вакцину в аптеці та зробити щеплення у поліклініці.

"Зізнаймося чесно, зараз будь-хто може опинитися в ситуації, коли потрібно буде хірургічно зашивати рани чи знадобиться переливання крові, тому ризик зараження вірусом гепатиту В зростає"

COVID-19

На тлі зростання захворюваності, осінньої хвилі, війни, скупчень людей і нових варіантів Омікрону потреби у нових аргументах немає. Особливо це стосується людей, які знаходяться у групі ризику. Вакцинація безкоштовна у будь-якому доступному пункті щеплень.

Пневмокок

Коронавірус і грип можуть ускладнюватися бактеріальною пневмонією, найпоширенішою причиною якої є пневмокок. Якщо ви у групі ризику захворіти на грип або коронавірус – краще вакцинуватися у приватній клініці.

Вітрянка (вітряна віспа)

Якщо ви не хворіли у дитинстві, то рекомендується зробити щеплення. Доросла людина може хворіти з ускладненнями. Особливо необхідно вакцинуватися жінкам, які планують завагітніти. Це теж можна зробити у приватній клініці.

До речі, також "Дивогляд" розповідав про те, як боротися з алергією без ліків.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram Дивогляд 5.UA.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше