COVID-19, коронавірус, позитивний результат

Більшість людей, що хворіли на Омікрон, не відчули симптомів вірусу – дослідження

Shutterstock

Близько двох років тому експерти почали збирати зразки крові у медичних працівників і пацієнтів

Більшість людей на планеті не знають, що перехворіли на небезпечний варіант коронавірусу Омікрон, повідомляє "Дивогляд" із посиланням на JAMA.

Науковці провели дослідження, під час якого встановили, що близько 80% людей по всьому світу, що були інфіковані вірусом SARS-CoV-2, а саме штамом Омікрон, не відчули жодних симптомів захворювання. Можливо, певний час спостерігалися кашель, головний біль або біль у горлі та нежить.

 

"Результати нашого дослідження додають доказів того, що недіагностовані інфекції можуть прискорити передачу вірусу. Низький рівень поінформованості про інфекцію, ймовірно, сприяв швидкому поширенню Омікрону", – зазначила авторка дослідження Сенді Ю. Джоунг.

Близько двох років тому експерти почали збирати зразки крові у медичних працівників і пацієнтів. Загалом нараховувалося близько 2479 осіб, в яких брали зразки крові до або вже після початку спалаху Омікрона.

Вчені зафіксували близько 210 інфікованих цим варіантом коронавірусу. Серед них лише 44% з позитивними антитілами до SARS-CoV-2 відчували симптоми вірусу, а решта 56% дізналися про захворювання лише після тестування.

Серед тих учасників дослідження, хто не знав про зараження, лише 10% повідомили, що за кілька днів до тестування відчували симптоми, але пов'язали їх зі звичайною простудою.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" повідомляв, що у ВООЗ поділилися COVID-прогнозом на осінь і зиму 2022.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram – Дивогляд 5.UA.ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ