Як вживання солодких газованих напоїв впливає на мозок – дослідження

Науковці з Університету Південної Санта-Катаріни з'ясували на лабораторних щурах, як вживання протягом 2 місяців газованого напою Coca-Cola вплинуло на їхній мозок

Дослідження мало встановити зв'язок між вживанням популярного напою і поведінковими змінами самців щурів, яким було 2, 4 і 14 місяців. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Science Direct.

Тварини, розділені за групами, вживали без будь-яких обмежень Coca-Cola протягом 67 днів, а контрольній групі давали лише звичайну воду. Під час дослідження науковці розсікали лобову кору та гіпокамп, щоб проаналізувати антиоксидантні ферменти каталази (КАТ) та супероксиддисмутази (СОД), а також виміряти окисні маркери реактивних речовин тіобарбітурової кислоти (TBARS) та діацетат дихлор-дигідро-флуоресцеїну (DCFH).

Миша
Миша
Фото: Shutterstock

Читайте також:

Тести на уникнення гальмування не показали відмінності між групами. Однак, виявилося, що після 67 днів вживання Coca-Cola у 2- та 8-місячних гризунів погіршилася пам'ять.

Це помітили, коли піддослідні виконували завдання у лабіринті з радіальними рукавами, у Y-подібному лабіринті та у відкритому полі. Подібного впливу в 14-місячних не зафіксували. Також відомо про наступний вплив газованого напою:

  • підвищення рівня TBARS у 2-місячних щурів;
  • збільшення активності КAT у 2- та 8-місячних гризунів;
  • зростання рівня DCFH у всіх вікових групах.

Науковці стверджують, що внаслідок тривалого вживання подібних напоїв виникає погіршення пам'яті та окислювальний стрес. У підсумку дослідження показало, що найбільші поведінкові зміни спостерігалися у молодих щурів. А ось зміни в окисній системі стосувалися представників всіх вікових груп.

Це не перше дослідження, яке вказує на негативний вплив солодких напоїв на когнітивні здібності. Наприклад, науковці провели експеримент з залученням близько 6,4 тис дітей віком від 6 до 12 років. Виявилося, що чим більше дитина вживала подібні напої – тим гірше вирішувала тести виконавчої функції. Про дослідження та альтернативи шкідливим напоям ми розповіли тут.

До речі, "Дивогляд" також розповідав про ТОП-3 продукти, які руйнують ваш мозок.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram Дивогляд 5.UA.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше