Хлопчик тримається за голову

Учені назвали напій, що руйнує мозок дитини

Shutterstock

Існує альтернатива небезпечній і популярній рідині

Науковці провели дослідження та встановили вплив різних напоїв на когнітивне здоров'я дітей. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на MDPI.

До експериментів залучили приблизно 6,4 тис дітей віком від 6 до 12 років. Результати вказали на негативний взаємозв'язок між солодкими напоями та когнітивними здібностями.

Зокрема, чим більше дитина їх вживала – тим гірше вирішувала тести виконавчої функції. Наприклад, це пов'язано зі здатністю дитини до малювання, а також із запам'ятовуванням, самоорганізацією, контролюванням своїх емоцій і поведінкою.

Солодкі напої
Солодкі напої
Фото: Shutterstock

"Це служить чудовим нагадуванням батькам, що газовані напої, енергетики та соки не повинні бути основними напоями, які пропонуються вдома або доступні дітям", – стверджують учені.

За словами фахівців, краще всього, щоб дитини вживала звичайну воду, яку можна доповнити ягодами, цитрусовими чи огірками. Також можна розбавити нею фреш, щоб було 30% соку, а 70% – води. Якщо дитині хочеться випити чогось смачненького, то замість солодкого напою краще приготувати домашній коктейль зі свіжими фруктами та овочами.

Також учені з'ясували, що якщо дитина багато вживає солодку газовану воду, то це вплине на її подальше життя. Наприклад, дорослою вона може страждати від поганої пам'яті. Саме тому треба взагалі обмежити вживання таких напоїв, а не на певний час.

До речі, нещодавно "Дивогляд" розповідав про те, як науковці назвали найкращі овочі для здоров'я очей.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ