Лосось

Смертельно небезпечна їжа: вчені назвали рибу, яка провокує рак

Shutterstock

У цьому продукті присутні шкідливі хімічні речовини

Науковці стверджують, що лосось може стати причиною онкологічного захворювання. Однак, це властиво рибі лише у деяких випадках. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Express.

Переважно лосось дуже позитивно впливає на людське здоров'я, бо у ньому багато жирних кислот Омега-3. Це стосується як спійманої риби в дикій природі, так і вирощеної на фермі. Однак, остання може містити у собі поліхлорований біфеніл – промислові хлоровані хімічні речовини.

Його комерційне використання давно заборонили, але він досі присутній у навколишньому середовищі. Фахівці з Фонду захисту навколишнього середовищ стверджують, що небезпечні речовини раніше потрапляли у природу через місця зберігання небезпечних відходів.

На думку науковців, ризик виникнення онкологічного захворювання підвищується, якщо людина постійно вживає штучно вирощений лосось. Наприклад, у лососі з Британських рибних ферм зафіксували високий вміст канцерогенних хімічних речовин. Також це стосується дешевої риби, яку можна придбати у звичайному супермаркеті.

"Споживання штучно вирощеного атлантичного лосося може становити ризик для здоров'я, який применшує позитивний вплив споживання риби", – йдеться у дослідженні.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв про те, що експерти назвали найкращу рибу для зменшення запалення в організмі.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ