Ліки

Фармацевтка розповіла про небезпеку популярного знеболювального

Shutterstock

Ліки можуть пошкодити печінку, нирки чи навіть мозок

Британська фармацевтка Джулія Герріні розповіла про ризики для здоров’я внаслідок вживання одного з найпопулярніших видів знеболювальних препаратів. Про це пише "Дивогляд" із посиланням на Daily Express.

Мова йде про ліки з вмістом кодеїну.

За словами Герріні, пацієнтам, що приймають такі знеболювальні, варто знати, що кодеїн часто викликає звикання. Експертка наголосила, що, хоч такі препарати і продають без рецепту, їх слід приймати лише в разі крайньої потреби і не довше трьох днів. Інакше внаслідок звикання до препарату можуть розвинутися серйозні проблеми зі здоров’ям. Зокрема, з нирками, печінкою, підшлунковою залозою.

"Поряд з цим, певні частини вашого мозку також можуть бути пошкоджені, що призводить до підвищеного ризику розвитку хронічної депресії та тривоги", - наголосила фармацевтка.

Герріні розповіла, що багато пацієнтів хибно вважають, що безрецептурні препарати не можуть викликати залежність. Однак це не завжди так.

Вона також закликала завжди використовувати інші ліки для боротьби з болем "і, якщо ви у чомусь не впевнені – зверніться до фармацевта".

Вам також буде цікаво: 7 рослинних продуктів, які необхідно додати до свого раціону просто зараз

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ