Навіщо коти граються зі своєю "здобиччю" – причини

Науковці розповіли, чому коти люблять гратися зі своєю "здобиччю" і чи варто через це турбуватися їхнім господарям

Власники 4-лапих могли помічати, що їхні домашні улюбленці можуть бавитися як зі звичайним кормом, так і тваринами (наприклад, птахами чи гризунами). Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Pets Radar.

На думку фахівців, таким чином коти намагаються відтворювати свою поведінку у природному середовищі. Саме тому господарі не мають турбуватися через це. Окрім цього, вчені назвали розповсюджені причини такої поведінки:

"Я мисливець"

У дикій природі коти зазвичай граються зі своєю здобиччю, бо остання через це втомлюється та полегшує процес вбивства. Наприклад, вимотаний птах або гризун з меншою ймовірністю травмує кота. Саме тому 4-лапі, навіть у разі наявності їжі, продовжують наслідувати свою поведінку, яка їм властива у дикому середовищі.

"Я неправильно харчуюся"

Як і людям, котам треба мати правильний розпорядок дня, що також стосується їжі. Багато господарів відгукуються на кожне прохання тварини про добавку та постійно тримають миску з їжею наповненою. Однак, у цьому випадку звичайний корм у свідомості 4-лапої може перетворитися на іграшку, а тому краще годувати домашнього улюбленця у певний час і забирати їжу, яка залишається після її споживання.

Кіт
Кіт
Фото: Shutterstock

Читайте також:

"Боюся хижаків"

Природа котів передбачає страх перед хижаками, навіть якщо вони мешкають у звичайному будинку та не стикаються з подібними проблемами. Однак, останнє все одно не позбавляє їх інстинктів. Наприклад, якщо миску з їжею тварини ви поставили у місце, де 4-лапа не може стежити за оточенням, то вона може перенести їду на місце, яке її більше влаштовує.

"Мені нудно"

Якщо ваша тварина недостатньо активна та переважно не рухається, то їй може стати нудно. Така істота може почати гратися з їжею або якимось предметом для того, щоб розвеселити себе. Саме тому фахівці радять приділяти домашньому улюбленцю достатню кількість часу та радувати його іграшками, які дозволять йому відчути себе мисливцем.

До речі, раніше "Дивогляд" розповідав про те, чому коти труться об ноги людей.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram Дивогляд 5.UA.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше