Фахівці розповіли, чому собаки їдять фекалії і траву

Господарі песиків могли помічати, що ті інколи їдять все, що трапляється на їхньому шляху. Однак, чим це обумовлено та чи здатне вживання, наприклад, фекалій і трави негативно вплинути на здоров'я?

Експерти відповіли на ці, безсумнівно, важливі питання. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Inverse.

Навіщо пухнастим їсти фекалії?

Це явище може бути обумовлено кількома факторами:

  • Бажанням привернути увагу.
  • Звичайним інстинктом і прагненням забезпечити себе максимальною кількість їжі.
  • Голодом.
  • Нудьгою.
  • Тривогою.

Фахівці вважають, що поїдання фекалій – нормально для собак. Однак, через це вони можуть заразитися паразитами, вірусами та бактеріями, а тому краще ретельно слідкувати за домашнім улюбленцем. Якщо вам не вдається відучити та завадити песику їсти фекалії, то обов'язково після цього дайте йому води та їжі, щоб він міг прополоскати пащу.

Собака дивиться телевізор
Собака дивиться телевізор
Фото: Shutterstock

Читайте також:

А що з травою?

"Поїдання трави спостерігається як у домашніх, так і диких собак, але причина цього залишається значною мірою невідомою", – стверджує ветеринарка з BelleHaven Animal Medical Centre Кеті Нельсон.

Однак, у фахівців все ж таки є кілька припущень, а саме:

  • Поїдання трави може спровокувати блювання, що полегшить захворювання шлунково-кишкового тракту в песика з розладом шлунку. Потенційно трава позитивно впливає на травлення та допомагає проходити калу.
  • Така поведінка може бути обумовлена звичайним голодом і нудьгою.
  • Песику може це просто подобатися, без будь-якого серйозного мотиву.

"Немає жодної конкретної причини, через яку ваше цуценя любить час від часу перекушувати травою. Їм може просто подобається смак, текстура та відчуття при поїданні трави", – вважає ветеринар із Wellness Natural Pet Food Даніель Бернал.

Якщо ж говорити щодо небезпеки трави для здоров'я собак, то переважно вона нешкідлива. Однак, якщо тварина їсть її регулярно, то це може спровокувати дискомфорт, блювоту та частішу дефекацію.

Окрім цього, вона може постраждати, якщо траву нещодавно обробляли пестицидами чи добривами. У цьому випадку песика краще не підпускати до трави як мінімум кілька днів. Якщо ж ви, наприклад, гуляєте з собакою у парку та не знаєте, чи обробляли там газон, то слідкуйте за знаками чи спробуйте у когось про це дізнатися.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв про те, що вчені розповіли, що мозок кішок зменшився через одомашнення.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше