Не лише кохання: чому коти труться об ноги людей

Господарі котів могли помічати, як їхні домашні улюбленці труться об них або об різні предмети, але не знали, що ця поведінка обумовлена конкретними причинами

За словами фахівців, зазвичай 4-лапі таким чином демонструють кохання та відданість, але на це також впливають інші фактори. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на The Spruce Pets.

Увага

Ви могли помічати, що тварина так робить, коли людина повертається додому після роботи чи з іншого місця. У такій ситуації кіт може "бодатися" чи просто тертися до ніг. Є версія, що таким чином він хоче привернути до себе увагу, щоб ви з ним погралися чи просто погладили.

Безпека

Окрім зазначених причин, у такий спосіб домашній улюбленець демонструє, що відчуває себе у безпеці поряд з вами. Якщо ж він так робить стосовно неживих предметів – це означає, що йому подобається оточення.

Кіт
Кіт
Фото: Shutterstock

Читайте також:

"Своя людина"

На відміну від людей та різних тварин, котики отримують багато інформації про навколишній світ завдяки своєму нюху. На їхньому підборідді, щоках, лобі та лапах є залози, які виділяють феромон. Люди не помічають його запах, але інші 4-лапи легко його виявляють. Ці феромони можуть розповісти про стать кішки, її стан і настрій.

Коли людина повертається додому чи активно чимось займається, то від неї поширюються різні запахи. Наприклад, якщо ви повернулися з прогулянки, то ваше тіло та одяг може зберегти запах інших створінь. Коли домашній улюбленець починається тертися об вас, то, можливо, він хоче залишити на вас свій запах, щоб ви стали для нього "своєю людиною".

Учені це називають територіальною поведінкою, яка вказує на наявність уподобання. Також до неї відносять дряпання речей та котячі "мітки".

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв, що в Україні просять заборонити розведення тварин на час війни та 5 років після неї.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram Дивогляд 5.UA.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше