Як допомогти домашньому улюбленцю не боятися гучних звуків під час війни – поради

Ветеринар і зоопсихолог Лідія Лободіна поділилася рекомендаціями, які допоможуть домашнім тваринам позбутися страху, обумовленого гучними звуками

Війна в Україні триває і часто супроводжується звуками вибухів, які лякають людей і тварин. Це спричиняє значний стрес, а тому треба знати, як допомогти нашим 4-лапим друзям. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Instagram експертки.

Забезпечте всі умови, щоб тварина не відчувала додаткового стресу. Для прогулянок обирайте найспокійніші маршрут і час. Однак, поступово треба все одно наближатися до місць скупчень людей і доріг, щоб тварина звикала до різних звуків.

Тренуйте домашнього улюбленцям звуком поступово. Так, почніть з негучного вмикання "тривожного" звуку та паралельно відволікайте увагу тварини на себе, гру чи ласощі. Далі посилюйте подразник і поступово дистанція між ним і твариною скорочуватиметься.

Аляскинський маламут
Аляскинський маламут
Фото: Shutterstock

Читайте також:

Будь-яку правильну дію улюбленця треба підкріплювати похвалою та ласощами.

Коли ви чуєте гучні звуки на вулиці чи вдома, то підбадьорюйте песика. Наприклад, поплескуйте та погладьте його по боках, а також заспокоюйте впевненим голосом і словами, що "все добре". Якщо ж ви будете хапати 4-лапого та стискати його в обіймах – це може негативно на нього вплинути.

"Коли тварина не може впоратись зі страхом, застосовуйте заспокійливі засоби, але обов'язково проконсультувавшись з ветеринаром. У дорослих тварин страх звуків також може свідчити про проблеми зі здоров'ям. У дорослих собак частою причиною раптового страху є порушення роботи щитоподібної залози, неврологічні проблеми (пухлини головного мозку, епілепсія). А як гучні звуки сприймає ваш улюбленець?"

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв, що робити, якщо знайшов тварину на вулиці.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram Дивогляд 5.UA.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше